Новини
300 зл на збори дітей до школи. Як подати заявку - покрокова інструкція
![300 зл на збори дітей до школи. Як подати заявку - покрокова інструкція](https://images.cdnyavp.pl/images/articles/b87928f686ea2573d5d82c2308f7c1ae85226e89.jpg?resizeimage=w:20,r:1.77,t:c)
Фото ілюстративне Yavp.pl
З 1 липня в Польщі почався прийом заявок на отримання допомоги по програмі “Добрий старт 300+”. Подавати їх можна тільки в електронному вигляді.
У зв’язку з цим Yavp.pl розповідає, як швидко подати електронну заявку на “300+” через систему PUE ZUS.
Щоб подати заявку, потрібно або мати створений акаунт або довірений профіль (Profil zaufany), з допомогою якого також можна залогуватися на порталі. Далі потрібно вибрати "Створити нову заяву" ("Utwórz nowy wniosek").
Щоб подати заявку, потрібно або мати створений акаунт або довірений профіль (Profil zaufany), з допомогою якого також можна залогуватися на порталі. Далі потрібно вибрати "Створити нову заяву" ("Utwórz nowy wniosek").
![](https://images.cdnyavp.pl/galleries/d13c4_1.jpg?resizeimage=w:800,h:1200)
Далі треба зазначити, що заява складається від імені одного з батьків дитини (або опікуна).
![](https://images.cdnyavp.pl/galleries/58dbc_2.jpg?resizeimage=w:800,h:1200)
![](https://images.cdnyavp.pl/galleries/ddf02_3.jpg?resizeimage=w:800,h:1200)
Наступний крок - вказати, за який навчальний рік має бути виплачена допомога.
![](https://images.cdnyavp.pl/galleries/d2904_4.jpg?resizeimage=w:800,h:1200)
Після цього потрібно буде заповнити формуляр з персональними даними того, хто заповнює заявку, та місцем проживання в Польщі.
![](https://images.cdnyavp.pl/galleries/af279_5.jpg?resizeimage=w:800,h:1200)
При виборі громадянства "українське" вас попередять, що легальність вашого перебування в Польщі потрібно буде запевнити заявою наступного змісту: "Інформую, що я є громадянином(нкою) України/подружжям громадянина(нки) України і прибув(ла) до Польщі з України після 23 лютого 2022 року у зв'язку з воєнними діями". Замість заяви можна долучити скан-копію PESEL UKR в кінці заповнення заяви.
![](https://images.cdnyavp.pl/galleries/e7824_6.jpg?resizeimage=w:800,h:1200)
Далі потрібно натиснути "додати дитину" і внести всі необхідні персональні дані.
![](https://images.cdnyavp.pl/galleries/732e2_7.jpg?resizeimage=w:800,h:1200)
Потім потрібно поставити галочку, що ваша дитина буде навчатися у школі у поточному навчальному році. Галочка про те, що мова йде не про "зерувку" - нульовий клас - проставиться автоматично, оскільки ці виплати не поширюються на учнів "зерувки".
![](https://images.cdnyavp.pl/galleries/c31e5_8.jpg?resizeimage=w:800,h:1200)
Далі потрібно внести інформацію про школу, яку буде відвідувати ваша дитина.
![](https://images.cdnyavp.pl/galleries/9707c_9.jpg?resizeimage=w:800,h:1200)
Далі треба буде ознайомитися з відповідальністю у випадку подання завідомо неправдивої інформації в заявці на виплату допомоги й проставити галочки скрізь, де це потрібно.
![](https://images.cdnyavp.pl/galleries/6f40b_10.jpg?resizeimage=w:800,h:1200)
Заявка готова. Тепер треба додати до неї необхідні документи, які підтверджують право на отримання допомоги “300+”. Найкраще, щоб вони були у форматі JPEG.
![](https://images.cdnyavp.pl/galleries/8df91_11.jpg?resizeimage=w:800,h:1200)
Щоб остаточно відправити заявку, потрібно буде підписати її або профілем в системі PUE, або довіреним профілем (Profil zaufany). Треба натиснути на найбільш зручний для вас спосіб, виконати подальші запропоновані дії і все - заявка відправлена.
![](https://images.cdnyavp.pl/galleries/80eb4_12.jpg?resizeimage=w:800,h:1200)
Нагадаємо, програма “Добрий старт” передбачає одноразову виплату в розмірі 300 злотих. Гроші повинні допомогти сім'ям компенсувати витрати, пов'язані з підготовкою дитини до навчального року. Фінансова допомога виплачується незалежно від доходу й добробуту заявників.
Програма розповсюджується на дітей до 20 років (у випадку дітей з інвалідністю - до 24-х років), які навчаються в початковій, середній школі, гімназії, а також в поліцеальній школі. Водночас вона не розповсюджується на дітей, які відвідують дитячі садки, та студентів.
Програма розповсюджується на дітей до 20 років (у випадку дітей з інвалідністю - до 24-х років), які навчаються в початковій, середній школі, гімназії, а також в поліцеальній школі. Водночас вона не розповсюджується на дітей, які відвідують дитячі садки, та студентів.
- Приєднуйтеся до нас у Telegram - https://t.me/yavpolshi
- Підписуйтеся на нашу сторінку у Viber - https://tinyurl.com/yavpolszi
Рекордний попит на працівників у Польщі
![Gość](https://static.cdnyavp.pl/components/com_comprofiler/plugin/language/polish/images/tnnophoto.jpg?resizeimage=w:50,h:50,t:c)
Вибрані для Тебе
Знайдено: