Цей сайт використовує файли cookie для надання послуг і відповідно до Політика Файлів Сookie
Ви можете вказати умови зберігання або доступу до файлів cookie у своєму веб-браузері.

Fest Granie 2019

» Показати календар
Назад
Fest Granie 2019

Музичний фестиваль у Кракові, де виступатимуть гурти абсолютно різних жанрів! Цього місяця відбудеться 5 концертів: «Chill e motion», «Francis Tuan», «Recycling Band Poland», «MLDVA – with Çınar Timur». Кожен гурт по-своєму особливий, кожен може вам сподобатись, а особливо наживо. Вхід вільний. 
-----------------------------------
Fest Granie (english version below)
to wielogatunkowa fuzja świeżego spojrzenia na muzykę. Prezentujemy muzyczne indywidualności zarówno z lokalnych jak i ogólnopolskich scen, charakteryzujące się znakomitym autorskim repertuarem oraz wysokim poziomem wykonawczym.

W tegorocznej siódmej edycji, usłyszymy potężną mieszaninę brzmień i przedstawicieli takich gatunków jak:
folk, smooth jazz, dub, ambient, soul, rock, funk, psychodelia, art-rock

Gorąco zapraszamy na cykl plenerowych koncertów odbywających się w zielonej przestrzeni Dworku.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.
Spotykamy się w piątki o g. 20.00

Nasze bonusy to swobodna atmosfera, leżaki i cała masa zieloności :)

FEST GRANIE 2019 / line-up

LIPIEC:
5 lipca - Chill e motion
12 lipca – Francis Tuan
19 lipca – Recycling Band Poland
26 lipca - MLDVA – with Çınar Timur

SIERPIEŃ
2 sierpnia – JANKA (Daniel Drumz & Hatti Vatti)
9 sierpnia – Fortet
16 sierpnia – Marta Zalewska
23 sierpnia – Weronika Weroena Boińska

***

CHILL-E-MOTION - Grupa sięga inspiracjami do szeroko pojętego chillout’u, smooth jazz’u i soul’u. Wokalistkę cechuje ciepła, delikatna barwa głosu. Styl zespołu dopełniają melodyjne linie basu, saksofonowe wstawki oraz bujająca rytmika.

FRANCIS TUAN - (właśc. Fryderyk Nguyen) jest muzykiem o polsko-wietnamskich korzeniach. Kieruje się zasadą, że pewnych rzeczy nie da się zagrać na komputerze. Dlatego też uprawia swoisty muzyczny recykling – korzystając ze współczesnej techniki loopowania, gra na zakurzonych instrumentach z lat 60. i 70. oraz wietnamskich etnicznych cudach, by za ich pomocą tworzyć zupełnie nową muzykę.

RECYCLING BAND - to jedyny na świecie zespół, który łączy brzmienia elektroniczne i tzw. śmieciowe, korzystając z własnoręcznie wykonanych instrumentów. Tworzywem są niepotrzebne przedmioty, często śmieci i odpady, które w rękach głównego konstruktora zespołu zyskują nowe, lepsze życie, ukazując tym samym role recyklingu w praktyce.

MLDVA – with Çınar Timur – powstał jako duet producencki i DJ'ski a obecnie to 4-osobowy zespół grający muzykę inspirowaną turecką psychodelią, wpisujący się w tradycję polskiej ottomanii w połączeniu z elektroniką i funkiem. MLDVA to hołd złożony gigantkom i gigantom popularnej muzyki tureckiej z lat 70-tych. Pulsującgo-funkowy groove i potężna dawka energii to ich znaki szczególne.

SIERPIEŃ

JANKA (Daniel Drumz & Hatti Vatti) - to projekt jednego z oryginalniejszych postaci polskiej sceny elektronicznej. Łączy ich zamiłowanie do dubu, klasycznej klubowej estetyki oraz analogowych syntezatorów. W połączeniu z samplerami, gitarowymi efektami i automatami perkusyjnymi tworzą wyjątkowe brzmienia charakteryzujące się wpływami od dubu do ambientu po brytyjską muzykę basową.

FORTET – to oryginalna formacja jazzowa, wykorzystująca nowoczesne brzmienia jazzu, także tego, naznaczonego wrażliwością słowiańską, oraz elementy muzyki etnicznej, poprzez wprowadzenie wyrazistej latynoskiej sekcji rytmicznej. Muzyka zespołu jest bardzo nośna także dlatego, że w utworach równie mocno pobrzmiewa klimat krakowskich piwnic jazzowych, jak i latynoski puls, wybijany z pasją przez sekcję rytmiczną w oryginalny i zaskakujący sposób.

MARTA ZALEWSKA – Rockowa wokalistka, multiinstrumentalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Liderka 5-osobowego zespołu, w którym śpiewa i gra na gitarze. W swojej muzyce inspiruje się latami 60. i ruchem hipisowskim. Współpracuje z artystami takimi jak Kayah, Grzech Piotrowski, Krystyna Prońko, Marcin Styczeń oraz zespołami muzyki dawnej Canor Anticus i Ars Nova.

WERONIKA BOIŃSKA – Młoda autorka tekstów i muzyki, obdarzona charyzmatycznym wokalem. Zanurzona w art--rocku opartym na akustycznych brzmieniach..

Gość
Надіслати
Додати фотографії
Коментарі:
Від найновіших
Від найстарших
Від найновіших

Категорія

Культурний захід

Дата

2019-07-05 2019-08-23

Час

20:00

Ціна на вхід

безкоштовно

Локалізація

Малопольське воєводство

Краків
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki ul. Papiernicza 2, 31-221 Kraków, Poland

Зацікавлені


Будь ближче до нас