Цей сайт використовує файли cookie для надання послуг і відповідно до Політика Файлів Сookie
Ви можете вказати умови зберігання або доступу до файлів cookie у своєму веб-браузері.

Концерт японської музики

» Показати календар
Назад
Концерт японської музики

Концерт японської музики. Можемо побитися об заклад, що можливість відвідати такий концерт випадає не часто. Гагаку – жанр класичної японської музики, що має багату історію та культурну цінність. Вхід – 30 злотих, більше про концерт дізнаєтесь у посиланні на подію.


----------------------------------------

Kitanodai Gagaku Ensemble jest zespołem posiadającym status organizacji pożytku publicznego, mającym na celu propagowanie w kraju i za granicą klasycznej japońskiej muzyki dworskiej gagaku. Działalność grupy obejmuje przede wszystkim promowanie współpracy międzynarodowej oraz edukowanie i rozwijanie wrażliwości muzycznej młodych słuchaczy.

Gagaku jest klasyczną formą muzyki dworskiej i tańca, która ma ponadtysiącletnią historię i z uwagi na wysokie wartości historyczne i artystyczne została wpisana na Listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO.

Zespół Kitanodai Gagaku Ensemble występował podczas wydarzeń propagujących przyjaźń międzynarodową organizowanych przez rząd Japonii, a dzięki wsparciu Japan Foundation organizowane są także warsztaty muzyczne na uczelniach krajów zachodnich, Afryki i Australii.

Programy kulturalne finansowane przez lokalne władze prefektury Chiba umożliwiają zaprezentowanie gagaku uczniom szkół podstawowych i gimnazjów mieszczących się w różnych miejscach Japonii.

Muzycy zespołu kształcą się i doskonalą technikę pod okiem Shogo Anzaia, który wcześniej pełnił zaszczytną funkcję naczelnego muzyka Departamentu Muzyki przy Agencji Dworu Cesarskiego.

Bilety w cenie 30 złotych do nabycia w kasie Muzeum Manggha od 24.06.2019 oraz przed spektaklem.


SHOGO ANZAI został muzykiem dworskim Wydziału Muzyki przy Agencji Dworu Cesarskiego w 1969 roku a w roku 2009 został mianowany dyrektorem tego wydziału. Po przejściu na emeryturę w roku 2013 poświęcił się całkowicie szkoleniu młodych muzyków, by tradycja gagaku mogła trwać i nadal się rozwijać.

Shogo Anzai gra na flecie ryuteki i na harfie so. Wykonuje także taniec sa-mai (tak zwany taniec lewej strony) i kagura-uta (pieśni kagura).

Jako członek wykonującego muzykę gagaku zespołu Jūnion-kai (Grupa Dwunastu Tonów) przez lata aktywnie uczestniczył w wydarzeniach organizowanych w kraju i za granicą. Przed przejściem na emeryturę Shogo Anzai został uhonorowany tytułem Ważnego Niematerialnego Skarbu Kultury (Żyjącego Skarbu Narodowego).

Gość
Надіслати
Додати фотографії
Коментарі:
Від найновіших
Від найстарших
Від найновіших

Категорія

Культурний захід

Дата

2019-07-07

Час

18:00

Ціна на вхід

30 zł

Локалізація

Малопольське воєводство

Краків
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha ul M. Konopnickiej 26, 30-302 Kraków, Poland

Зацікавлені


Будь ближче до нас